آشنایی با دستگاه چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی در کره ماه و مریخ

آشنایی با دستگاه چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی در کره ماه و مریخ، روند ساخت سکوهای فرود، زیستگاه انسانی و جاده‌ها در ماه احتمالاً متفاوت از ساخت‌وساز رایج روی زمین است. برای نخستین بار ربات‌های حفاری باید به اندازه‌ کافی سبک باشند و از سویی بتوانند در گرانش کم ماه حفاری کنند. همچنین یک سیستم ساخت‌وساز بزرگ باید به اندازه‌ی کافی مستقل و مجهز باشد تا بتواند بدون کمک فضانوردان کار کند. در ادامه این مطلب، درباره چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی بخوانید.

ادامه مطلب: آشنایی با دستگاه چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی در کره ماه و مریخ

آشنایی با عملکرد سلول های مغز

آشنایی با عملکرد سلول های مغز، یک تحقیق جدید نشان می دهد قسمتی از نورون های مغز ما، به نام دندریت برخلاف آنچه که همواره گمان می‌کرده‌ایم، گیرنده‌هایی منفعل نیستند. در عوض، محققان دریافتند که دندریت‌ها تا ده برابر بیشتر از بخش‌هایی از سلول‌های مغز پالس‌های کوتاه مدت الکترونیکی تولید می‌کنند. این فرضیه نشان می دهد که مغز ۱۰۰ برابر ظرفیت بیشتری برای محاسبه اطلاعات نسبت به آنچه قبلا تصور می‌شد را دارد. اگر شما نیز علاقه مند به دانستن موضوعاتی در مورد نحوه عملکرد سلول های مغز هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید و این مطلب را از دست ندهید.

ادامه مطلب: آشنایی با عملکرد سلول های مغز

خرید فرش مناسب با موقعیت مکانی

خرید فرش مناسب با موقعیت مکانی ، توضیح ساده این عنوان را می توان در یک جمله بیان کرد. انتخاب فرش متناسب با مکان مورد استفاده در خانه. فرش انتخابی شما برای سالن پذیرایی باید متفاوت با اتاق خواب یا راهرو باشد.

بیشتر بخوانید خرید فرش مناسب با موقعیت مکانی

لکه برداری فرش

لکه برداری فرش ، فرش یکی از اجزای مهم موجود در دکوراسیون منزل می باشد که در انواع مختلف دستبافت و ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد. فرش ممکن است در اثر عوامل مختلفی مانند ریختن مواد، رفت و آمد زیاد و ... آلوده شود. اگر بلافاصله قسمتی را که کثیف شده است،

بیشتر بخوانید لکه برداری فرش

خاب لوپ (loop pile) چیست؟

خاب لوپ (loop pile) چیست؟  ، سه نوع نخ در الیاف و بافت فرش های ماشینی استفاده می¬شود که آن ها را می توان نام برد: نخ خاب، تار و پود. تار با نام شانه و پود با نام تراکم معروف است. کیفیت فرش به مقدار تراکم آن بستگی دارد یعنی هر چه میزان تراکم فرش بیشتر باشد، فرش کیفیت بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید خاب لوپ (loop pile) چیست؟