راهنما خرید فرش ماشینی

راهنما خرید فرش ماشینی ، در انتخاب فرش ، باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت تا بتوان فرش باکیفیت و مناسبی را خریداری کرد . برای خرید صحیح علاوه بر جنس فرش باید به فاکتورهایی از جمله : ابعاد خانه ، نوع استفاده ، مکان استفاده و حتی افراد خانواده توجه کرد .

در این مطلب در قالب چندین نکته این عوامل را بررسی کرده تا با شناخت صحیح ، مطابق سلیقه خود بهترین فرش را انتخاب کنید . احساس راحتی که به وسیله‌ مناسب بودن فرش از پا به کل بدن منتقل می‌شود یکی از دلایلی است که موجب شده در انتخاب فرش وسواس بیشتری داشته باشید . انتخاب درست فرش با توجه به عادات روزمره‌ اعضا خانواده منجر به افزایش طول عمر فرش می‌شود . 


نکته اول : 


اولین نکته ای که در خرید فرش ماشینی وجود دارد توجه به مکان استفاده از آن است چرا که فرش مورد استفاده در اتاق پذیرایی با فرش اتاق ناهارخوری تفاوت های زیادی دارند . برای انتخاب فرش اتاق پذیرایی باید به مقاومت و پاخور بودن آن توجه کرد تا قابلیت استفاده طولانی مدت را داشته باشد . رنگ فرش در اتاق ناهارخوری بسیار مهم است . برای فرش اتاق شخصی و اتاق خواب نیز می‌توان از رنگ‌های روشن و فرش‌های لطیف استفاده کرد .


نکته دوم :


نکته دوم توجه به سبک زندگی و عادات رومزه اعضای خانواده است . اگر در خانه فرزند کوچک دارید یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید . بهتر است فرشی با رنگ تیره را انتخاب نمایید . رنگ تیره آلودگی را کمتر نشان می دهد . این مورد شامل برای خانواده های ورزشکار نیز کاربرد دارد .


نکته سوم : 


فرش های تک رنگ رد پا و فرش های یک رنگ آلودگی را نمایان می سازند. ابتدا محیط خانه و خارج از آن را از نظر آلودگی و غبار در نظر بگیرید سپس فرش مناسب را انتخاب نمایید .


نکته چهارم : 


فرش های روشن خانه را بزرگ تر و فرش های تیره خانه های بزرگ با اسباب کم را دلنشین تر و خودمانی تر نشان می دهند پس این نکته به متراژ خانه بستگی دارد .


نکته پنجم : 


اگر می خواهید گرد و غبار روی فرش مشخص نشوند از فرش های دارای طرح های تو در تو با رنگ های مختلف استفاده کنید .


نکته ششم :


فرش های اکریلیک در هفته اول استفاده پرز می دهند . این موضوع اگر در فرش ها مختلف بیش از یک هفته ادامه پیدا کند . نشان دهنده نامرغوب بودن فرش است . همچنین نخ های فرش پلی استری ، شید رنگی متفاوتی دارند ، حتما یه بار بر روی زمین طرح و رنگ آن را بررسی کنید .

 

نکته هفتم : 


اگر از فرش استفاده نمی کنید برای طول عمر آن و نگهداری بهینه ، آن را در حالت لوله شده نگه دارید .