چرا فرش ماشینی ؟

چرا فرش ماشینی ؟ برای اینکه اطلاعات شما در رابطه با فرش کامل شود باید با مشخصات فرش ماشینی و همچنین کیفیت آن آشنایی پیدا کنید. قالی دست بافت ایرانی از گذشته تا کنون توسط برخی از مردم هنرمند کشورمان تولید می شود .

با بررسی این محصولات در سراسر جهان به این نکته پی می بریم که قدیمی ترین فرش در ایران ساخته شده است . 
خاص ترین و بهترین فرش ها با استفاده از بهترین و مرغوب ترین الیاف و زیباترین و دقیق ترین نقشه تولید میشوند . در فرش های دست بافت ایرانی از طرح ها و نقشه های مخصوصی استفاده می شود و سبک خاص خود را دارد. نخ های این قالی ها از الیاف طبیعی ساخته شده اند . همچنین برای رنگرزی این نخ ها از مواد رنگ کننده طبیعی استفاده می¬شود . تمامی گره و ریشه های این فرش ها توسط نیروی انسانی و کارکنان شرکت و بدون استفاده از هیچ دستگاهی بافته می شوند . با اطلاعاتی که در رابطه با فرش های دستباف تا الان دریافت کردیم و تحلیل کردیم به این نتیجه می رسیم که قیمت این فرش های تقریبا زیاد است . ولی به خاطر زیبایی ، ویژگی های ظاهری منحصر به فرد و کیفیت بسیار عالی این فرش ها هنوز در میان مردم دارای محبوبیت خاصی هستند .
به کارگیری دستگاه های صنعتی پیشرفته باعث شده تا امروزه محصولات ماشینی مختلفی به بازار عرضه شود. حدود 50 سال است که فرش ماشینی وارد صنعت شده اند . معمولا از الیاف مصنوعی در این محصولات استفاده می شود و عمل بافتن با استفاده از ماشین آلات پیشرفته انجام می شود . به همین دلیل در مقایسه با فرش های دستبافت از قیمت مناسب تری برخوردار اند. تمامی اقشار جامعه توانایی خرید و استفاده از این فرش ها را دارند. بر این اساس خریدار می تواند ماشینی یا دستباف بودن فرش مورد نظر خود را با توجه به توان مالی خود انتخاب کند .