سفر پاییزی در ایران

پاییز یکی از بهترین زمان های ممکن برای سفر است، زیرا در جاده ها خبری از ترافیک های سنگین چند ساعته نیست و مناطق دیدنی به دور از ازدحام جمعیت است. ایران کشوری چهارفصل است و مناطق بکر و دیدنی دارد که برای پاییز گردی بسیار مناسب است. در پاییز با تغییر رنگ برگ های درختان جلوه دیگری از طبیعت را می توان مشاهده کرد. اگر قصد سفر در این روزهای پاییزی زیبا را دارید پیشنهاد گردشگری نمناک به شما مناطق دیدنی زیر می باشد.

سفر پاییزی در ایران

سفر پاییزی در ایران

جنگل ابر

جنگل ابر یکی از مقصد های اصلی پاییزگرد های رمانتیک باز بوده است. جنگل ابر در 45 کیلومتری شمال شاهرود و در مسیر شاهرود به آزادشهر در 12 کیلومتری روستای ابر قرار گرفته است. این جنگل ها قسمتی از قدیمی ترین جنگل های دنیا هستند، جنگل های هیرکانی که میلیون ها سال قدمت دارند و از دوران ژوراسیک، یعنی دوره سوم زمین شناسی باقی مانده اند و گون های گیاهی و جانوری متعدد داشته و همواره خاطره انگیزترین مناظر را برای عکس برداری در اختیار دوستداران سلفی می گذارد.

ناهارخوران

جنگل ناهارخوران در گرگان،جاده زیبای اسالم به خلخال وجنگل الیمستان یا منطقه رویایی و سرسبز لندویل که پر از آبشار و درختان هزار رنگ است. ناهار خوران یکی از مقصدهای بکر طبیعت گردی ایران در فصل پاییز به شمار می رود و بیش از 300 هکتار وسعت دارد.این جنگل مسیر حجاج خانه خدا برای عزیمت به سمت عربستان بوده و گویا منزلگاهی برای استراحت و صرف نهار بوده است.

اسالم به خلخال

یکی از رویایی ترین نقاط ایران زمین که می توان در آن پاییز هزار رنگ را به تماشا نشست، جاده اسالم به خلخال است. این جاده 70 کیلومتری، که هر چهار فصلش، فوق العاده دیدنی می باشد ، بخشی از بهشت ایران زمین به شمار می رود. این جاده از گیلان آغاز می شود و در خلخال، در جنوب استان سرسبز و خوش آب و هوای اردبیل به پایان می رسد.


دشت لار

دشت لار که با زیبایی های بی نظیر خود در کوهپایه قله دماوند و در استان مازندران بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شده است. این دشت در قدیم مکانی برای فرار پادشاهان از گرمای هوا بود. تنوع گیاهی و جانوری دشت لار بسیار است و در آن گون، هم آویشن، هم کاسنی و هم شیرین بیان پیدا می شود. جانوران زیادی مانند پلنگ، گرگ، روباه، عقاب طلایی، افعی البرزی، بزمجه، مارمولک، خرس قهوه ای، گراز، کل و بزکوهی، قوچ و میش، آهو و... نیز در این دشت وجود دارد. دشت لار از شمال به کوه های شهرستان نور مازندران از شرق و شمال شرق به کوه دماوند، از جنوب شرق به ایرا، شهرستان دماوند و پلور آمل، از جنوب به افجه و امامه و لواسان بزرگ و از غرب به خاتون بارگاه و گرمابدر گسترده شده است. دشت لار با گل های زرد و شقایق های بی شمارش و وجود چشمه سارهای فراوان همیشه جذابیت خود را حفظ کرده است.